CZY LISTY ZNIKNĄ ZUPEŁNIE?

CZY LISTY ZNIKNĄ ZUPEŁNIE?

Część z ekspertów prognozuje, że tradycyjne listy mogą zniknąć za 10 lat, a dotychczasowi klienci, korzystający z tradycyjnego, pocztowego kanału kontaktu, skoncentrują się wyłącznie na możliwościach, jakie dają nowe technologie.

 

Trudno powiedzieć, na ile tego rodzaju spekulacje mogą być wiarygodne, ale, bez wątpienia, jesteśmy świadkami przemian w komunikacji nie tylko międzyludzkiej, ale również na poziomie urząd – petent oraz firma – klient. Wydaje się jednak obecnie, że te przemiany nie zagrożą całkowicie tradycyjnym usługom pocztowym i przesyłki listowe będą nadal wysyłane do adresatów.

buildings-cars-city-1384-524x350

Taki stan rzeczy spowodowany jest również tym, że jednak nie całe społeczeństwo korzysta już z komunikacji elektronicznej i internetowej. Część osób, szczególnie ze starszego pokolenia, ale nie tylko, nie używa e-maili do korespondencji, nie korzysta z elektronicznych faktur i nie komunikuje się z urzędami online. Nie powinniśmy mieć złudzenia, że w najbliższym czasie ten stan rzeczy się zmieni. Zawsze pozostanie ktoś, o kim można będzie powiedzieć, że jest wykluczony z cyfrowej rzeczywistości. Polacy są również przywiązani do papierowej korespondencji, szczególnie urzędowej. Wydaje się jednak, że także takie usługi, jak wysyłka paczek, nie są zagrożone (kupione np. online towary zawsze trzeba będzie dostarczyć).

 

W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest idea poczty hybrydowej, łączącej przesyłki elektroniczne z tradycyjnymi. Firmy lub urzędy będą mogły wygodnie nadawać przesyłki e-mailem, a odbiorca otrzyma je w papierowej wersji, bez względu na to, czy używa Internetu, czy nie korzysta z nowych technologii.

 

0 comments on “CZY LISTY ZNIKNĄ ZUPEŁNIE?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *