Czy nowe technologie zabiją pocztę?

Czy nowe technologie zabiją pocztę?

Wiele osób zastanawia się, czy w erze nowoczesnych technologii jest jeszcze miejsce dla tradycyjnych usług pocztowych. Już dawno wieszczono ich zmierzch, a te ciągle istnieją i wydaje się, że mają się dobrze.

listonosz3Prawdą jest, że coraz więcej osób korzysta z poczty elektronicznej, wysyłając zamiast listów e-maile, a miejsce tradycyjnych widokówek zajmują kartki wirtualne. Coraz więcej instytucji realizuje wysyłki masowe faktur i reklam w wersji elektronicznej.

A jednak tradycyjne usługi pocztowe nadal mają nie tylko zwolenników, ale również klientów. Przede wszystkim, nie wszyscy korzystają z poczty e-mail, ba, nie wszyscy korzystają z komputerów. Szczególnie dotyczy to starszego pokolenia, które wychowywało się bez nowych technologii i bez Internetu. Wiele z tych osób nie wyśle e-maila, za to wyśle tradycyjny list.

Inną kwestią są również oficjalne przesyłki priorytetowe oraz zwykłe, wysyłane przez różne urzędy i instytucje państwowe. Trudno sobie wyobrazić, że byłyby realizowane tylko w formie elektronicznej. Tutaj również powraca kwestia tego, że nie wszyscy korzystają z e-maila.

Również dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce potrzebuje tradycyjnych usług pocztowych. To paradoks, ale sklepy internetowe nie mogą obejść się bez zwykłej poczty. Klienci coraz więcej kupują w sieci, a przecież wszystkie te towary należy dostarczyć do konsumentów. W tym momencie wkracza do działania tradycyjna poczta i jej doręczyciele. Nie bez przyczyny, jak się okazuje, maleje segment listów, a rośnie od kilku lat segment paczek.

0 comments on “Czy nowe technologie zabiją pocztę?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *