DLACZEGO PRZESYŁKA NIE JEST PACZKĄ?

DLACZEGO PRZESYŁKA NIE JEST PACZKĄ?

Różne terminologie, stosowane przez operatorów pocztowych i firmy świadczące usługi kurierskie, mogą spowodować niejasności i nieporozumienia z klientem. Tym bardziej warto wyjaśnić pewne wątpliwości.

429383931Klienci, którzy zamawiają usługi kurierskie, często posługują się potocznymi określeniami lub, co najmniej, niewłaściwie interpretują pewne pojęcia. W zasadzie, jest to zrozumiałe, ponieważ wcale nie muszą orientować się w terminologii logistycznej. Od tego jest kompetentny przedstawiciel firmy pocztowej lub kurierskiej, by podpowiedzieć i wyjaśnić pewne niuanse i różnice. To również świadczy o jakości obsługi.

Nie wnikając w skomplikowaną terminologię z rynku pocztowego i kurierskiego, warto jednak wyjaśnić dwa najczęściej używane określenia i pokazać między nimi różnice. Chodzi o paczkę i przesyłkę. Warto wiedzieć, że to nie to samo. W codziennym języku określenia te stosuje się czasami wymiennie dla wygody. Jednak, tak naprawdę, paczka to zawsze jedna sztuka, a przesyłka może składać się z kilku sztuk. Przykładem może być sytuacja, gdy wysyłamy jakiś duży sprzęt, składający się z kilku opakowań i nie można go zapakować do jednej paczki. Wtedy taka przesyłka, wysyłana jednym listem przewozowym, składa się z kilku paczek.

Oczywiście, nie oznacza to, że przesyłka nie może składać się z jednej paczki. Warto tylko wiedzieć, że w tym określeniu zawiera się również możliwość wysłania kilku sztuk paczek, co oczywiście, wiąże się z większymi kosztami.

Znając już tę różnicę, możemy bez przeszkód mówić, np. przesyłki listowe polecone, ponieważ wiemy, co może kryć się także pod słowem „przesyłka”.

 

Źródło: http://www.inpost.pl/

0 comments on “DLACZEGO PRZESYŁKA NIE JEST PACZKĄ?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *