Ekspansja operatorów pocztowych

Pomimo ułomności prawa pocztowego i wielu problemów, z jakimi muszą borykać się firmy oferujące usługi na rynku pocztowym, ten ostatni nieustannie dynamicznie się rozwija. Duża zasługa w tym właśnie alternatywnych operatorów pocztowych.

13Dostęp do usług pocztowych w Polsce staje się coraz łatwiejszy, wysyłka paczek i listów jest coraz tańsza, ale jeszcze daleka droga na zrównanie szans konkurencyjnych nowych graczy i Poczty Polskiej. Eksperci od rynku pocztowego i przedstawiciele działających na nich firm zgodnie podkreślają, że konieczne są zmiany w prawie, które nie będą faworyzowały żadnego podmiotu i wyrównywały będą szansę w przetargach organizowanych przez urzędy oraz instytucje.

Warto jednak zauważyć, że pomimo tych trudności, ekspansja alternatywnych operatorów pocztowych ciągle trwa. Prywatne podmioty rozwijają swoje usługi, unowocześniają systemy logistyczne i budują własną infrastrukturę. Przykładem może być tu InPost, który ostatnio podpisał porozumienie z PKP S.A., na mocy którego Paczkomaty 24/7 pojawią się na polskich dworcach. Spółka pocztowa chce, żeby do końca 2015 roku w sumie w naszym kraju funkcjonowało 1800 terminali.

Dużą ekspansję alternatywnych operatorów pocztowych widać także w obszarze e-commerce. Polacy dokonują coraz więcej zakupów w sieci, co sprawia, że coraz więcej paczek należy dostarczyć do odbiorcy. Sprzedawcy szukają sprawdzonych doręczycieli, którzy świadczą usługi na najwyższym poziomie. Wielu operatorów pocztowych już podpisało kontrakty na obsługę logistyczną sklepów internetowych, a rynek ten nieustannie dynamicznie się rozwija.

0 comments on “Ekspansja operatorów pocztowychAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *