Jak przygotować paczkę?

Jak przygotować paczkę?

Pakowanie paczek wydaje się czynnością nieskomplikowaną, a jednak nierzadko zdarza się, że potem kurierzy lub pocztowcy mają problem z jej odpowiednim dostarczeniem i to nie z ich winy.

429383931Pomijając już to, jak dziwną zawartość Polacy umieszczają czasami w paczkach, warto jeszcze dodać, że wielu z nich nie przywiązuje również należytej uwagi do odpowiedniego przygotowania przesyłek. W rezultacie wysyłka paczek staje się koszmarem dla firm pocztowych i kurierów.

Tak naprawdę, wystarczy zdrowy rozsądek, by dobrze przygotować paczkę, nie trzeba wcale do tego studiować regulaminów firm kurierskich. Łatwo się domyślić, że zawartość przesyłki należy zapakować do nieuszkodzonego opakowania (nie zawsze potrzebny jest karton). Należy również odpowiednio zabezpieczyć zawartość paczki, a szczególnie przedmioty, które łatwo mogą się uszkodzić (np. wykonane ze szkła). Najlepiej unieruchomić zawartość w środku tak, by nie mogła swobodnie się przemieszczać podczas przewożenia i przenoszenia. Zawartość należy również tak spakować, by nic nie wystawało na zewnątrz i by nie było żadnych wybrzuszeń.

Tanie usługi kurierskie mogą być zachętą do częstego wysyłania paczek, jednak źle zabezpieczona zawartość może narazić nas na niepotrzebne straty, ponieważ wtedy firma kurierska lub operator pocztowy z pewnością nie uznają naszej reklamacji. Dlatego jeśli zależy nam nie tylko na szybkim, ale również bezpiecznym dostarczeniu paczki, zacznijmy od jej odpowiedniego przygotowania.

0 comments on “Jak przygotować paczkę?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *