KONFERENCJA POCZTOWA

KONFERENCJA POCZTOWA

W tym roku już po raz dziesiąty odbyła się konferencja „Rynek usług pocztowych w Polsce”, największe i najważniejsze spotkanie tego typu w naszym kraju. Jest to jedyna z takim rozmachem konferencja pocztowa w Europie Środkowej.

 

Konferencja, jak co roku, odbyła się pod honorowym patronatem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z udziałem przedstawicieli polskiego rządu. Spotkanie miało miejsce w Warszawie 17 września, a prelekcje prowadzone były zarówno po polsku, jak i po angielsku.

W konferencji wzięli udział szefowie prywatnych operatorów pocztowych, Poczty Polskiej, jak również goście specjalni, m. in. pani Anna Moller Boivie z Danii, przygotowująca raporty dla Unii Europejskiej oraz pan Sebastien Horze, sekretarz FEDMA.

Jak co roku tematyka konferencji była dość pojemna i obejmowała wiele różnych zagadnień. Skupiono się na takiej problematyce, jak otwarty rynek usług pocztowych w Polsce, automatyzacja procesów pocztowych: InPost paczkomaty, awizomaty, strategie produktowe oraz usługowe głównych operatorów, cyfryzacja usług pocztowych i poczta hybrydowa, trendy mobilne w usługach pocztowych, innowacyjne usprawnienia logistyki pocztowej i inne.

Warto również dodać, że oprócz prelekcji, wykładów i dyskusji, konferencja miała również część wystawienniczą, gdzie firmy obsługujące sektor pocztowy prezentowały swoje produkty i rozwiązania.

Konferencja pokazał, że rynek pocztowy nie boi się nowych wyzwań i z powodzeniem wprowadza różne innowacje, które nadążają za wymaganiami i potrzebami współczesnego klienta. Dziś usługi pocztowe to nie tylko przysłowiowy list, paczka, przesyłka pobraniowa priorytetowa, ale przede wszystkim, kompleksowe podejście do obsługi klienta na wielu płaszczyznach.

 

źródło: http://www.inpost.pl/

0 comments on “KONFERENCJA POCZTOWAAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *