NOWOCZESNY HANDEL A USŁUGI POCZTOWE

NOWOCZESNY HANDEL A USŁUGI POCZTOWE

Internet zrewolucjonizował wiele obszarów ludzkiej aktywności. Stało się tak również z handlem. Niemal każdego dnia powstają sklepy online, a Polacy coraz chętniej robią w nich zakupy. Ma to również wpływ na funkcjonowanie rynku pocztowego i kurierskiego.

Notowany każdego roku wzrost obrotów, jeśli chodzi o sprzedaż w sieci, oznacza również, że wysyłka paczek z zakupionymi towarami staje się coraz powszechniejsza. O ile jeszcze kilka lat temu na tym rynku dominowały firmy kurierskie, teraz coraz śmielej radzą tu sobie również operatorzy pocztowi.

bicycle-bike-city-1048-502x350

Współczesny handel obejmuje wiele kanałów komunikacji z klientem, od tradycyjnych sklepów stacjonarnych, przez sklepy internetowe po aplikacje mobilne, dzięki którym również można kupować towary. Klient jest coraz częściej online, podejmuje decyzje szybko i tego samego wymaga od sprzedawcy, łącznie z błyskawiczną dostawą.

Z jednej strony gwałtowanie rosnąca ilość przesyłanych ze sklepów internetowych towarów, a drugiej konieczność bardzo szybkiego działania logistycznego sprawiły, że usługi kurierskie musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości.

Nie udałoby się to bez nowoczesnych technologii i zaawansowanych systemów IT, które skutecznie wspierają zarówno firmy kurierskie, jak i operatorów pocztowych w obsłudze lawinowo rosnącego handlu internetowego. W epoce ogromnej konkurencji wśród sprzedawców online kwestie spedycyjne stają się jednym z ważniejszych, obok ceny, czynników zdobywania klienta. To sprawia, że coraz częściej właściciele tych sklepów decydują się na integracje swoich platform sprzedażowych z systemami usług kurierskich czy paczkomatów InPost.

 

źródło: inpost.pl

0 comments on “NOWOCZESNY HANDEL A USŁUGI POCZTOWEAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *