PRYWATNI OPERATORZY SKUTECZNI NA RYNKU

PRYWATNI OPERATORZY SKUTECZNI NA RYNKU

Alternatywni operatorzy pocztowi coraz lepiej i coraz śmielej radzą sobie na polskim rynku, co oczywiście, nie jest w smak dotychczasowemu monopoliście. Jednak prawda jest taka, że prywatna firma pocztowa to coraz częściej niższe ceny i wcale nie gorsza jakość usług.

 

high-bay-408222__180Polacy coraz bardziej doceniają potencjał niezależnych operatorów pocztowych, u których bez problemu znajdują nie tylko tanie usługi kurierskie, ale również wszelkie inne przesyłki w atrakcyjnych cenach. Coraz częściej korespondencję dostarczają doręczyciele tych firm, a nie listonosze Poczty Polskiej.

 

Jakość usług doceniają również instytucje państwowe. Na przykład, przez kolejne 2 lata obsługą korespondencji Centrum Usług Wspólnych będzie zajmował się InPost. To oznacza obsługę wielu ministerstw i urzędów. Zresztą, warto tutaj dodać, że Poczta Polska ma coraz większe problemy, że skutecznie konkurować z prywatnymi operatorami w przetargach. Niedawny monopolista jest molochem, który generuje bardzo duże koszty, a tym samym nie może sobie pozwolić na konkurencyjne stawki. Prywatne firmy często nie mają z tym problemu.

 

Warto tutaj dodać, że wspomniany już InPost na 38 przetargów publicznych wygrał 27, co trudno uznać za przypadek. Konkurencyjna cenowo oferta coraz częściej idzie w parze z dużą jakością usług i wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań logistycznych. A to znowu gwarancja, że wszelkie przesyłki priorytetowe będą na pewno priorytetowe, czyli błyskawicznie zostaną dostarczone. I o to przecież chodzi.

0 comments on “PRYWATNI OPERATORZY SKUTECZNI NA RYNKUAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *