Rozwój pomimo ograniczeń

Rozwój pomimo ograniczeń

Rozwój usług pocztowych dokonuje się dynamicznie od kilku lat, w czym niemałą zasługę mają również alternatywni operatorzy pocztowi. Działają coraz prężniej, chociaż nieustannie muszą zmagać się z ograniczeniami, które nie całkiem zostały zniesione.

 

Wszystkie firmy alternatywne działające na rynku pocztowym są zgodne, że pomimo już wprowadzonej liberalizacji, potrzebne są kolejne zmiany w prawie. Usługi pocztowe mogą być jeszcze tańsze i jeszcze lepsze, ale konieczne jest dokończenie liberalizacji rynku.

 

Najczęściej postulowaną zmianą jest rozdzielenie funkcji właścicielskich od funkcji regulacyjnych resortu cyfryzacji, powinny również zostać uproszczone i sprecyzowane przepisy, które często są okazją do nadużyć przy zamówieniach publicznych. Alternatywni operatorzy pocztowi mają coraz lepszą ofertę i coraz ciekawsze pomysły, ale w wielu przypadkach krępują ich nieżyciowe przepisy prawa.

 

Warto zauważyć, że jakość usług pocztowych znacznie się poprawiła odkąd na rynku działają alternatywni operatorzy. Listy i paczki ekspresowe oraz zwykłe oferowane są w atrakcyjnych cenach, a do tego poprawiły się rozwiązania logistyczne. Konkurencja podziałała ożywczo również na sama Pocztę Polską, która również musiała zacząć wprowadzać zmiany w modelu swojego funkcjonowania. Rynek rozwija się pomimo ograniczeń, ale ich zniesienie mogłoby jeszcze bardziej zdynamizować rozwój usług pocztowych w Polsce i rozwój firm funkcjonujących na pocztowym rynku. Prywatni pocztowcy już wiele zrobili dla branży, teraz kolejny krok powinien należeć do ustawodawcy.

 

0 comments on “Rozwój pomimo ograniczeńAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *