SYMBIOZA DWÓCH ŚWIATÓW

SYMBIOZA DWÓCH ŚWIATÓW

Właśnie tak można by określić coraz ściślejsze związki tradycyjnych operatorów pocztowych i sprzedawców działających w Internecie. Nowe technologie i wirtualna rzeczywistość wcale nie zniszczyły popytu na tradycyjne usługi pocztowe, a wręcz zwiększyły na nie zapotrzebowanie.

high-bay-408222__180Polacy coraz więcej kupują w Internecie, a to oznacza, że coraz więcej towaru musi dotrzeć od sprzedawców do klientów. W ten sposób rośnie zapotrzebowanie na tanie paczki, które błyskawicznie dotrą do adresata. Na tym polu coraz śmielej, obok firm świadczących usługi kurierskie, konkurują także niezależni operatorzy pocztowi.

Dobrym przykładem takiej symbiozy tradycji oraz świata wirtualnego jest współdziałanie InPost i Allegro. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że obydwie firmy, w ramach współpracy, wprowadzają tanie dostawy oraz darmowe zwroty. Klient będzie mógł odebrać towar z paczkomatu albo zakupy zostaną dostarczone pod wskazany adres w ramach Allegro Polecone InPost.

Już chociażby ten przykład pokazuje duży potencjał ścisłej współpracy prywatnych operatorów z internetowymi sklepami. Zapewne, niedługo śladem InPostu pójdą kolejni operatorzy, a to tylko powiększy wybór dostawców i będzie korzystne na klientów tych sklepów.

Nowe technologie coraz śmielej łączą się z tradycyjnymi usługami pocztowymi i kurierskimi. Dzięki temu możemy obserwować tak ciekawe pomysły, jak np. poczta hybrydowa, łącząca zalety e-maila oraz tradycyjnych przesyłek. W tej sytuacji z coraz większym optymizmem można patrzeć na rozwój rodzimego rynku pocztowego, który zapewni nie tylko paczki ekspresowe ze sklepów internetowych, ale również będzie coraz powszechniej oferował nowoczesne usługi logistyczne na najwyższym poziomie.

0 comments on “SYMBIOZA DWÓCH ŚWIATÓWAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *