Szkło w paczce

Przesyłkami pocztowymi można nadać i wysłać wszystko. Nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń. Oczywiście zakazane jest wysyłanie substancji szkodliwych jak i wysyłanie niedopuszczonych do sprzedaży leków poza granice. Jednak poza takimi skrajnymi przypadkami można wysłać wszystko. Wiele osób zastanawia się często jak wysłać na przykład komplet szklanek czy też jakąś ozdobę ze szkła albo duży wazon. Zawsze istnieje ryzyko stłuczenia, a przedmiot zarówno dla nadającego jak i odbierającego może mieć bardzo dużą wartość.

paczkomat-aPaczki ekonomiczne, priorytetowe czy też ekspresowe posiadają opcję dodatkową w formie ważnej informacji – „uwaga szkło”. Trzeba brać pod uwagę, że osoby pracujące na sortowniach, jak te, co paczki transportują z punktu A do punktu B nie wiedzą, co jest w środku i bardzo ważne jest, żeby ich o tym poinformować poprzez specjalny napis na opakowaniu. W takim przypadku podczas sortowania paczki priorytetowe, ekonomiczne czy też ekspresowe są traktowane w odpowiedni sposób – z należytą starannością oraz z ostrożnością, aby paczki, a raczej jej zawartości nie uszkodzić.

 

Dodatkowo każdą paczkę można ubezpieczyć, co gwarantuje nadającemu zwrot kosztów za zniszczony przedmiot. Jednak informacja na opakowaniu jest bardzo ważna, żeby się nie okazało, że paczka uległa zniszczeniu, w tym przypadku – stłuczeniu – z winy nadającego, bo niedokładni dany przedmiot oraz całą paczkę zabezpieczył.

0 comments on “Szkło w paczceAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *