Uważaj na fałszywe maile!

Paczkomaty zrewolucjonizowały życie wielu osób i sprawiły, że wiele codziennych czynności jest o wiele łatwiejszych, ale wraz z udogodnieniami przyszły też zagrożenia.

Zachowaj szczególną ostrożność
Co jakiś czas można bowiem usłyszeć o tym, że ktoś otrzymał maila czy też smsa z informacja o odbiorze paczki, kiedy faktycznie nic nie zamawiał i nie miał tak naprawdę czego odbierać. Coraz więcej oszustów próbuje wykorzystać to, że przesyłki paczkomatami cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Zanim więc otworzymy jakiegokolwiek maila od firmy kurierskiej lepiej dobrze się zastanówmy czy nie wydaje się on nam czasami podejrzany i czy wygląda tak, jak zwykle.

Na co trzeba uważać?
Aby chronić swoje bezpieczeństwo koniecznie powinniśmy skontrolować zawartość takiej wiadomości. Prawdziwe maile z informacjami na temat paczkomatów nigdy nie zawierają żadnych załączników. Jeżeli takowy zauważymy to już powinno nam dać do myślenia i kategorycznie nie powinniśmy go otwierać. Naszą czujność mogą wzbudzić tez określenia, których zazwyczaj nie używa się w tego typu wiadomościach. Fałszywe wiadomości najlepiej przesyłać do biura obsługi klienta, a przede wszystkim być bardzo czujnym, ponieważ zawirusowane mogą trwale uszkodzić nasz komputer czy telefon.

Każdego dnia czeka na nas cała masa wirtualnych zagrożeń, wielu z nas nauczonych własnym doświadczeniem ,jest ostrożnych, bo zawsze lepiej dobrze się zastanowić zanim podejmie się jakieś kroki.

0 comments on “Uważaj na fałszywe maile!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *